štvrtok 7. novembra 2013

Pohánka s kyslou kapustou a tempehom
Pohánka s kyslou kapustou a tempehom

Potrebujeme:
1 hrnček pohánky
1 pór alebo 2 - 3 mladé cibuľky
100 g kyslej kapusty
150 g údeného tempehu
2 - 3 PL oleja
štipka morskej soli
štipka mletého korenia
1/2 ČL červenej mletej papriky
1/2 ČL maha korenia (alebo mleteje rasce)
1/2 ČL kari korenia

Príprava:
Pohánku opláchneme vo vode, scedíme, dáme do hrnca a zalejeme 1 a 1/2 hrnčekom vody. Varíme na slabom ohni pod pokrievkou cca 10 minút.
Medzitým si očistíme a nakrájame pór alebo cibuľku, tempeh nakrájame na kocky a kyslú kapustu nakrájame na drobnejšie.
Na panvici rozhorúčime olej, pridáme pór, tempeh, dochutíme soľou, mletým korením, červenou paprikou, maha korením, kari korením a chvíľu restujeme za občasného miešania.
Pridáme nakrájanú kyslú kapustu a podlejeme trochou vody. Dusíme pod pokrievkou cca 10 minút a občas pemiešame.
Do udusenej kapusty pridáme uvarenú pohánku. Všetko dobre premiešame a môžeme servírovať.
Podávame so šalátom z čerstvej zeleniny, s kyslou kapustou, uhorkou, alebo s čalamádou.

Môj tip: ak máte možnosť urobiť si vlastnú kyslú kapustu, kde použijete morskú, himalájsku alebo keltskú soľ a dosladíte ju prirodzene jabĺčkom, bude plná vitamínov. Tá, ktorá sa predáva na trhu je dochutená predpokladám obyčajnou rafinovanou soľou a umelými sladidlami. Takúto kapustu nepovažujem za zdraviu prospešnú! Kapusta dochutená prírodným spôsobom je plná zdraviu prospešným látok.

1 komentár:

 1. Dobrý deň,


  Všimli sme si, že máte veľa chutných receptov na Vášom blogu a chceli by sme Vám predstaviť našu novú webovú stránku http://www.hladatrecepty.sk/ kde si naši užívatelia môžu vyberať z vyše 90 000 pozbieraných receptov. Denne máme okolo 40 000 klikov od užívateľov. Na stránke sme vytvorili tiež rebríček Top blogov, kde nájdete všetky pridané blogy a môžete pridať aj ten Váš. My skopírujeme všetky recepty a používatelia ich potom môžu nájsť pomocou nášho vyhľadávača. Ak však kliknú na recept, tak ich presmeruje na Vašu stránku a tým pádom stúpne automaticky návštevnosť Vášej stránky. Nemusíte sa obávať, všetko Vám ponúkame úplne zadarmo.
  Hladatrecepty.sk má svoje sesterské webové stránky na celom svete. Budeme veľmi radi keď sa stanete súčasťou tejto veľkej rodiny.

  V prípade že máte nejaké otázky obráťte sa na nás.

  S pozdravom,
  info@hladatrecepty.sk

  OdpovedaťOdstrániť