O MNE


Moje meno je Francesca, volajú ma aj Jessie. Moje korienky siahajú až po spodok sicílie, kde žije moja skvelá rodina. Inak som verná svojej krajine Slovensko.

Milujem všetky bytosti, zem, vesmír, zvieratá, rastliny a prajem si aby sme žili v harmónii s našou planétou. Baví ma jedenie, pripravovanie a fotenie jedál, záhradkárčenie, grafický dizajn (môj profil tu), umelecká tvorba, meditácia, cvičenie thajského boxu, byciklovanie a turistika. Milujem slobodu a verím, že keď robíme to, čo nás baví, nás posúva do vyšších levelov a prináša veľa radosti.Som veľký fanúšik zdravej výživy a zdravého životného štýlu. Ako som sa k tomu dostala? Nooo už od malička som bola silný alergik, takže som dlho bojovala s kade čím a výsledky?… stále sa to zhoršovalo a zhoršovalo… Jedného pekného dňa som dala všetkým liekom a lekárom ''dovidenia'' a prešla som sa na alternatívnu medicínu a začala skúšať a čistiť sa bylinkami… Moje výsledky sa veľmi zlepšili ale stále to nebolo ''to pravé orechové'' :) Verím v samouzdravovacie schopnosti nášho organizmu a v nekonečných možnostiach nášho bytia!

Teraz sa venujem zdravej výžive a výrobe R A W dezertov vo Frangipani Vitality Bar. V decembri 2013 vyšla aj moja kuchárska vegetariánska a vegánska kniha, ktorá je dostupná na slovensku aj v čechách... Varíme pre planétu.


Spolu s mojou kamáratkou Zuzkou, ktorá je ako moje druhé ja ;))) varíme a škúšame nové recepty, smoothies a hlavne všetko čo je RAW!! Niekedy bývam v siedmom nebiiii z toľkých božských chutí :)
Moja strava sa teraz skladá prevažne z čerstvej listovej zeleniny, čerstvého ovocia, orechov, semien a rôznych doplnkov ako napríklad Chlorrela, Spirulina, atď... Pijem čerstvé šťavy, green smoothies, čistú vodu a bylinné čaje. Snažím sa jesť minimum varenej stravy, čo najviac sa vyhnúť cukru a múčnym jedlám, ktoré na nás číhajú z každého rohu… a občas ešte neodolám… :D

Mojim veľkým vzorom stravovania je Markus Rothkranz
a duchovná učiteľka Teal Scott jej videa si môžete pozrieť tu... od jakorybicka alebo tu.. novazem


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára